Kalmár Árpád tapasztalatai
2017. február 04. írta: triomed1001

Kalmár Árpád tapasztalatai

A fenti akut vagy krónikus ízületi problémák között is leggyakoribbak a váll, könyék, térd, boka problémák, valamint az izomhúzódások, szalagsérülések.

 

A Triomed készülékkel történő helyi kezelések tapasztalata alapján már az első alkalommal jelentősTriomed miliméter hullámú készülékek kezelési referenciák- teszt kezelések a sportban-küzdősportban.


T:\CemmedEuropekft\tapasztalatok\Kalmár Árpád\fotó 2.jpg T:\CemmedEuropekft\tapasztalatok\Kalmár Árpád\fotó 4.jpg

A Triomed készülékek gyakorlati alkalmazásának tapasztalatairól az elmúlt 2 éves időszakban történt teszt kezelések eredményei mind arról tanúskodnak, hogy a készülékcsalád alkalmazása a sportolók körében több területen sikeres volt.

 

A küzdősportok területén elsősorban az ízületi és az izomrendszeri eredetű sérülések, illetve kopásokkal találkozhatunk, amelyek, mind az ízületi mozgáskiterjedés csökkenésében, a mozdulatok beszűkülésében, valamint az azokat kísérő fájdalom formájában jelentkeznek túlnyomórészt, a sportág jellegéből adódóan.

javulás volt tapasztalható a kezelt sportoló állapotában, amely a sportolói beszámolók szerint elsősorban a fájdalom drasztikus csökkenéséről szóltak.

 

Néhány kezelés után az volt tapasztalható, hogy a sérüléseket kísérő fájdalom szinte teljesen elmúlt, valamint a kezelt testfelület duzzadása, gyulladása is jelentősen csökkent.

 

Különösen az izom és szalagsérülések gyógyulási folyamata gyorsult fel az átlag gyógyuláshoz képest.

 

A nagy ízületeket ért sérülések, különösen a térd és a váll sérüléseinek kezelésében voltak kiemelkedő sportolói gyógyulási referenciák, hiszen ezek az ízületi helyszínek a leggyakrabban előforduló helyei az olyan sérüléseknek, amelyet követően hosszabb gyógyulási idő esetén a sportoló kiesik a formából és ilyenkor a sportteljesítmény is drasztikusan lecsökken.

 

Ezekben a referencia esetekben a készülék használata esetében a gyógyulási folyamat lényegesen, akár a normál gyógyulási idő felére is redukálódott, valamint azt tapasztaltuk, hogy a készülékkel történt rehabilitációs kezelést követően a fizikai erőnlét állapotának visszatérése is gyorsabb volt mint az eddigi hagyományos rehabilitációs időszakban. Még azokban az esetekben is kimutatható volt ez a fejlődés, akik ritkábban tudták igénybe venni a készülékkel történő kezeléseket.

 

Fentieket követően, az egészséges sportolóknál is teszteltük a készülék edzés előtti alkalmazását, amely aktívabb és dinamikusabb munkavégzést, illetve a pszichés és fizikai fáradtsági küszöb kitolódását eredményezte,  valamint a nagy megterhelésű edzéseket követő regenerációs szakaszban is pozitív eredményeket mutatott, a savasodás és a regenerációs idő csökkentését igazolva.

 

Összességében azt tapasztaltuk, hogy a készülék használata mind a fizikai és pszichés vitalitás javításában, mind az ízületi és izomsérülések kezelésében és a rehabilitációban történő alkalmazásában fejlődés volt kimutatható az eddigi hagyományos módszerek alkalmazáshoz képest.

 

Tisztelettel:              

Kalmár Árpád

          dipl. Masters Sportmenedzser, TF Szakedző

 

                   Életmód tanácsadó és terapeuta

A bejegyzés trackback címe:

https://1001triomed.blog.hu/api/trackback/id/tr2812182076

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása